Uroczysty apel ku czci św. Jana Pawła II

Uroczysty apel ku czci świętego Jana Pawła II, papieża Polaka, odbył się w naszej szkole w czwartek 15 października 2020r. Apel  w swoim temacie i charakterze nawiązywał do XX Dnia Papieskiego, jaki sprawowany był w Kościele w Polsce 11 października br. Głównym tematem było przesłanie Dnia Papieskiego: "TOTUS TUUS". Apel miał charakter wyjątkowy, bo odbywał się w dobie pandemii koronawirusa i z tego względu przygotowała go jedna klasa, nie zostali zaproszeni goście, obecna była tylko Pani Dyrektor Katarzyna Gąsiewska. Obchodziliśmy go w roku 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Został zaprezentowany montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z klasy drugiej, którzy bardzo sumiennie i odpowiedzialnie  przygotowali się.  Od strony muzycznej przygotowała uczniów P. Joanna Napiórkowska, stronę medialną P. Sylwia Domańska, scenariusz przygotowała  katechetka Barbara Wielechowska. Uczniowie bardzo dużo skorzystali z tego apelu, bowiem wzbogacili swoją widzę o Wielkim Polaku Janie Pawle II, poznali niektóre utwory poetyckie i pieśni. Hasło " TOTUS TUUS" oznacza "Cały Twój Maryjo" i odnosi się do zawierzenia Bogu przez Maryję. Po raz pierwszy w historii mieliśmy Ojca Świętego z Polski. Dodatkowo tak wielkiego, wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, ale teraz nazywamy Go Wielkim Świętym.