Konstytucja 3 maja

Konstytucja przyjęta przez Sejm Rzeczpospolitej ( nazwany później Wielkim ) w dniu  3 maja 1791 roku w Warszawie  była pierwszą w Europie  i drugą w świecie nowoczesną konstytucją.

Aby upamiętnić to wydarzenie cała społeczność szkolna podjęła wiele inicjatyw. Dzieci z klas młodszych wykonały z tej okazji prace plastyczne, śpiewały pieśni patriotyczne i poznały dzieje Polski z tego okresu. Uczniowie klas starszych przygotowali kartkę patriotyczną pod tytułem  „Jestem Polką, jestem Polakiem”, pocztówkę muzyczną „Majowe święto Polaków” oraz prezentację multimedialną  nt. „Konstytucja 3 maja”. Ponadto w klasach VI - VIII  przeprowadzono konkurs wiedzy  „Co wiem na temat Konstytucji 3 maja? ”, laureatami którego zostali:

I m- ce  - Otylia Niedzielska, klasa VIII

II m- ce - Amelia Groch, klasa VI

- Aleksandra Karwacka, klasa VIII

III m- ce - Monika Golon, klasa VIII

Wszystkim uczniom, którzy podjęli inicjatywy związane z upamiętnieniem tego ważnego  w historii naszego kraju święta serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy: Grażyna Chodkowska

Joanna Napiórkowska