100 lat od narodzin Jana Pawła II

18 maja minęło 100 lat od narodzin Jana Pawła II. Papież - Polak, dziś święty Kościoła katolickiego, zapisał się w historii świata i Polski. Ma też szczególne miejsce w sercach wielu Polaków. Nie ma go wśród nas od wielu lat, ale przesłanie, które pozostawił dla nas w Polsce, i dla świata jest nadal aktualne i uniwersalne. Ojczyzna była dla niego wyjątkowo ważna, a jego życie to przykład mocnej wiary i miłości. Jest dla nas wzorem, aby każdego dnia być bliżej Pana Boga, a nasze rodziny i codzienne sprawy powierzać Maryi.

Dziękujemy za wielki dar jego długiego pontyfikatu i świadectwo życia.

W liście skierowanym do dzieci napisał: "Drodzy mali przyjaciele, wiecie dobrze, że miłość i zgoda budują pokój, a nienawiść i przemoc go rujnują".

Pamiętając o tym ważnym wydarzeniu, uczniowie naszej szkoły wykonali kartki dla Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy urodzin.

Magdalena Domańska