Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia - święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne  społeczeństw na świecie. Hasłem obchodów w tym roku jest: "Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata" Nawiązuje ono do obecnej sytuacji epidemiologicznej i działań związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2. Należy podkreślić szczególne znaczenie służby zdrowia oraz dostępu do leczenia w czasie pandemii. Sytuacja epidemiczna i związane z tym zmiany w funkcjonowaniu społeczeństwa mogą wywoływać niepokój oraz lęk. W tym okresie powinniśmy więc szczególnie dbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Filozof Arthur Schopenhauer powiedział: "Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym"

W naszej szkole, z okazji Światowego Dnia Zdrowia, zorganizowano szkolny test wiedzy o zdrowiu. Przystąpiło do niego online 60 uczniów z klas 5-8. Uczniowie mogli wykazać się ogólną wiedzą na temat uzależnień, zdrowego stylu życia, zapobiegania chorobom, udzielania pierwszej pomocy. Mieli do wykonania 30 zadań, za które można było uzyskać 30 punktów.

Uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniami.

Wyniki średnie poszczególnych klas:

1. Klasa 8 – 74% trafności

2. Klasa 5 – 71,1% trafności

3. Klasa 6 – 70,8% trafności

4. Klasa 7 – 60,4% trafności

Indywidualnie najlepsze wyniki w poszczególnych klasach uzyskali uczniowie:

1. Klasa 5 – Kornelia Sztukert i Adam Goworek – po 25 punktów

2. Klasa 6 – Zuzanna Kobylińska i Tymoteusz Sieniawski – po 26 punktów

3. Klasa 7 – Wiktor Wenda – 25 punktów

4. Klasa 8 – Monika Golon – 29 punktów

Zwycięzcą szkolnego testu wiedzy o zdrowiu została klasa 8, a indywidualnie uczennica tej klasy – Monika Golon.

Gratulacje za wspaniałe wyniki i przede wszystkim dużą wiedzę na temat zdrowia.

Opracowała – opiekun Szkolnego Koła PCK