Dni Bezpiecznego Internetu

W tym roku w naszej szkole obchodzono nie Dzień, ale Dni Bezpiecznego Internetu. Rozpoczęły się one 9 lutego 2021 r. Podjęte w ich ramach inicjatywy miały na celu promocję bezpiecznych zachowań w internecie.

Zgodnie z tegorocznym hasłem „Działajmy razem!” w obchody włączyła się cała społeczność szkolna. Podjęte działania objęły zarówno dzieci z przedszkola, jak i uczniów klas I -VIII oraz nauczycieli i rodziców. W ramach obchodów  wykonano następujące zadania:

• ·  przeprowadzono pogadanki,
  • ·  kolorowano kolorowanki tematyczne,
  • ·  wykonano gazetki ścienne w salach lekcyjnych, na szkolnym korytarzu i w sali komputerowej,
  • ·  zamieszczono ulotki informacyjne i linki na grupach klasowych w aplikacji  Messenger,
  • ·  wyświetlono filmy edukacyjne,
  • ·  rozwiązywano quizy,
  • ·  wykonano prezentacje multimedialne i ulotki informacyjne,
  • ·  przeprowadzono konkurs plastyczny pt.  „Bezpieczny Internet”, na który wpłynęło wiele prac.

Laureatami  tegoż konkursu w kategorii klas I-III zostały uczennice klasy II, które zajęły odpowiednio:

- I miejsce  - Michalina Sitarska
- II miejsce - Antonina Skura
- III miejsce - Lena Wenda.

W kategorii klas IV – VIII czołowe miejsca zajęły:

-  I miejsce - Gabriela Stańczak z klasy VI
-  II miejsce -  Kornelia Sztukert z klasy V
-  III  miejsce -  Beata Pawelczyk z klasy VIII.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!