Działania świetlicy i biblioteki szkolnej w zdalnym nauczaniu

----------------------------------------------------------

Materiały edukacyjne 18 - 22.05.2020r

Kochane Dzieci!

 

Chcemy urozmaicić Wam kolejny tydzień propozycją różnych zajęć. Młodszym dzieciom proponujemy rozwiązywanie zagadek o zawodach wykonywanych przez dorosłych.

https://www.youtube.com/watch?v=AXyxoNjPa2Y

 

Starsze dzieci chcemy zabrać w wirtualną podróż po naszej pięknej ojczyźnie, w której znajduje się wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Podczas internetowych spacerów poznacie obiekty o wysokim znaczeniu historycznym, kulturowym i sakralnym, takie jak niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, Kopalnia Soli w Wieliczce, Muzeum Powstania Warszawskiego czy zamek w Malborku. Spacery opatrzone są licznymi filmikami, fotografiami oraz komentarzami przewodników, które pozwolą Wam wczuć się w klimat tych miejsc, a także zaplanować ewentualną trasę podróży wakacyjnej.

Zapraszamy do zwiedzania!

 

https://kulturadostepna.pl/on-line/wirtualne-muzea

 

Powodzenia!

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

Materiały edukacyjne 25 - 29.05.2020r.

 

 

Świetlica 25-29.maja

 

Drodzy Uczniowie!

 

26. maja to Dzień Matki. Pamiętajcie o złożeniu życzeń i ucałowaniu Waszych Mam, Mamuś, Matek. Okażcie Im w ten sposób miłość, szacunek i podziękowanie za trud włożony w Wasze wychowanie. Oprócz życzeń można wręczyć bukiet żywych kwiatów lub zrobić laurkę – np. kwiaty bzu lub tulipany. Zapraszamy chętnych do wykonania okolicznościowych upominków.

https://blondynkikreatywnie.blogspot.com/2019/05/gaazki-bzu.html

https://ekodziecko.com/tulipany-z-paskow-papieru

Proponujemy także zapoznanie się z kolażem, zawierającym m.in. piosenki o mamie. Posłuchajcie i zaśpiewajcie te, których treść i melodie znacie.

https://view.genial.ly/5eb1b15ea8079b0d8e50fdef/interactive-image-dzien-matki?fbclid=IwAR1MX3eH-XTvQ4XSLq52ECFyAphE7guYLFLpf4p6TiHsZhbLveFitk5twPs

Porozmawiajcie z Mamusiami na temat zabaw ruchowych z czasów ich dzieciństwa. Może chętnie pograją z Wami, np. w klasy lub w gumę. Postarajcie się w tym tygodniu szczególnie wyręczać Mamy z niektórych obowiązków. Prosimy Was, byście na bieżąco dzielili się z nami swoimi doświadczeniami i wrażeniami z realizacji tego zamierzenia.
Życzymy miłego tygodnia!

 

 

NA GÓRĘ