„Dzieci uczą rodziców” - Wirtualny Świat

„Dzieci uczą rodziców”  -  Wirtualny Świat

W pierwszym tygodniu lutego podczas trzeciej lekcji w ramach akcji Dzieci Uczą Rodziców wspólnie z uczniami klas I-III i przedszkolakami wyruszyliśmy do świata bezpieczeństwa w sieci.

W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, co to jest Internet, do czego możemy używać Internetu, jak bezpiecznie z niego korzystać, jakie są ewentualne niebezpieczeństwa z tym związane. Zrozumiały, jak ważne jest unikanie kontaktu z nieznajomymi, a także dowiedziały się, dlaczego warto korzystać z Internetu pod okiem rodziców. Uczniowie wiedzą, że Internet to miejsce, które daje wiele możliwości, ale jednocześnie jest to miejsce pełne zagrożeń, które mogą czyhać na dzieci. Na zakończenie pokolorowały obrazek związany z tematem lekcji.

Grażyna Bakuła