Nauka pływania - innowacja pedagogiczna

Innowacja pedagogiczna „Nauka pływania”  jest wskazana i potrzebna, gdyż wzbogaca ona  dotychczasową ofertę zajęć prozdrowotnych  w szkole. Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców, oraz stwarza możliwość rozwijania zainteresowań dzieci, a w przyszłości ich aktywnego udziału w życiu rekreacyjno – sportowym.

Pływanie to aktywność, którą polecić można każdemu dziecku. Dla dzieci z klas I - VIII są to zajęcia adaptacji do środowiska wodnego z elementami nauki pływania. Zajęcia na pływalni stają się dla nich doskonałą zabawą, ponieważ ułatwiają im relaks fizyczny i psychiczny. Wczesne oswajanie z wodą sprawia, że lepiej się rozwijają, są zdrowsze i bardziej sprawne. Ćwiczenia w wodzie pobudzają rozwój ich mięśni. Dzieci, które uczęszczają na zajęcia nauki pływania mają lepiej rozwinięte mięśnie oddechowe, lepszy apetyt, zdrowe serce i prosty kręgosłup. Często stają się bardziej odważne i z większą pewnością siebie podchodząc do nowych, nieznanych sytuacji.

Zajęcia odbywają się cyklicznie na krytej pływalni w Pułtusku. Obiekt ten jest przystosowany i wyposażony w niezbędny sprzęt do nauki pływania i wypoczynku.

Autorem i pomysłodawcą innowacji jest Jacek Drwęcki. W realizacji tego projektu biorą udział Pani Grażyna Bakuła i  Pani Sylwia Domańska.