Śniadanie daje moc

Dnia 8.11.2016r. klasy druga i trzecia wzięły udział w ogólnopolskiej edycji programu edukacyjnego, dotyczącego zdrowego stylu życia i racjonalnego odżywiania- Śniadanie Daje Moc.
Sam dzień przygotowania śniadania poprzedziły zajęcia praktyczne, podczas których dzieciaki poznały i przypomniały sobie 12 zasad zdrowego odżywiania. Powstały przepiękne prace plastyczne propagujące racjonalne i prawidłowe komponowanie posiłków.

We wtorek, sale lekcyjne zamieniły się w kolorowe i pachnące bary śniadaniowe. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu posiłku i jeszcze bardziej aktywnie pałaszowali samodzielnie przygotowane kanapki, sałatki i surówki. Rodzice, którzy tego dnia również pojawili się na zajęciach byli mile zaskoczeni samodzielnością i wiedzą swoich dzieci na temat zdrowych i wartościowych posiłków.